Turun kristillinen opisto

Lustokatu 7, 20380 Turku
Puh.  02 4123 500
info@tk-opisto.fi
Sähköpostiosoitteet ovat muotoa  etunimi.sukunimi@tk-opisto.fi.

Hae yhteystiedoista

Lähetä viesti

Yhteystietoja ei löytynyt.

Opintotoimisto / opintoneuvonta

Opintotoimiston s-posti: haku@tk-opisto.fi

Hallinto

Kaivola Juha

pedagoginen rehtori
vs. säätiön johtaja
0400 479 599
juha.kaivola@tk-opisto.fi

Lappalainen Juha

talousjohtaja
vs. Linnasmäki Oy:n toimitusjohtaja
0500 719 591
juha.lappalainen@tk-opisto.fi

Opinto-ohjaajat

Piirainen Johanna

opinto-ohjaaja (kymppiluokka)
040 702 3110
johanna.piirainen@tk-opisto.fi

Sjöblom Disa

opinto-ohjaaja (vapaa sivistystyö, ammatillinen koulutus, maahanmuuttajakoulutukset)
040 7323 191
disa.sjoblom@tk-opisto.fi

Yleissivistävä koulutus

Nurmi Hanna

yleissivistävän yksikön koulutuspäällikkö, ruotsin opettaja
040 7104 467
hanna.nurmi@tk-opisto.fi

Aikuisten perusopetus ja suomen kielen koulutus maahanmuuttajille

Autio Petra

suomi toisena kielenä -opettaja, luokanopettaja
040 7104 475
petra.autio@tk-opisto.fi

Heinävaara Vilja

suomi toisena kielenä -opettaja
040 5424 839
vilja.heinavaara@tk-opisto.fi

Hillgren Laura

ruotsin, englannin ja suomi toisena kielenä -opettaja
040 7104 474
laura.hillgren@tk-opisto.fi

Ikonen Ilona

erityisopettaja, suomi toisena kielenä -opettaja
040 193 6334
ilona.ikonen@tk-opisto.fi

Ikävalko Riikka

suomi toisena kielenä -opettaja
040 186 1745
riikka.ikavalko@tk-opisto.fi

Lamminpää Mika

suomi toisena kielenä -opettaja
050 5916 168
mika.lamminpaa@tk-opisto.fi

Linnamäki Kirsi

yhteiskunnallisten aineiden ja työssäoppimisen opettaja
040 1884 108
kirsi.linnamaki@tk-opisto.fi

Lähteenmäki Eva

suomi toisena kielenä -opettaja
040 7104 468
eva.lahteenmaki@tk-opisto.fi

Metsola Annukka

äidinkielen ja kirjallisuuden opettaja ja suomi toisena kielenä -opettaja
040 6687 153
annukka.metsola@tk-opisto.fi

Myhkyrä Svetlana

suomen kielen opettaja
050 5238 257
svetlana.myhkyra@tk-opisto.fi

Naski Tiina

englannin opettaja
040 7704 730
tiina.naski@tk-opisto.fi

Peltoniemi Anu

äidinkielen ja kirjallisuuden opettaja ja suomi toisena kielenä -opettaja
040 7104 471
anu.peltoniemi@tk-opisto.fi

Piirainen Johanna

maahanmuuttajakouluttaja
040 702 3110
johanna.piirainen@tk-opisto.fi

Salonen Marianna

suomen kielen opettaja
040 617 4498
marianna.salonen@tk-opisto.fi

Sjöblom Disa

suomi toisena kielenä -opettaja, opinto-ohjaaja
040 7323 191
disa.sjoblom@tk-opisto.fi

Tikkanen Laura

suomi toisena kielenä -opettaja, äidinkielen ja kirjallisuuden opettaja
040 7104 473
laura.tikkanen@tk-opisto.fi

Visa Anu

äidinkielen ja kirjallisuuden opettaja ja suomi toisena kielenä -opettaja
040 7104 472
anu.visa@tk-opisto.fi

Kymppiluokka

Kivilahti-Mäkelä Sari

matemaattisten aineiden opettaja
040 7104 463
sari.kivilahti-makela@tk-opisto.fi

Psykologia ja kasvatustiede

Nurmi Hanna

koulutuspäällikkö, ruotsin opettaja
040 7104 467
hanna.nurmi@tk-opisto.fi

Kauppatieteet

Nieminen Kirsi

kauppatieteen opettaja
040 5575 098
kirsi.nieminen@tk-opisto.fi

Oikeustiede

Elfving Henrik

oikeustieteen opettaja
040 7104 465
henrik.elfving@tk-opisto.fi

Lääketieteelliseen suuntaavat opinnot

Niemi Ilari

luonnontieteellisten aineiden opettaja
040 7104 466
ilari.niemi@tk-opisto.fi

Viitanen Olli

matemaattisten aineiden opettaja
040 4823 944
olli.viitanen@tk-opisto.fi

Ammatillinen koulutus

Rantala Krister

ammatillisten perustutkintojen koulutuspäällikkö
0400 510 997
krister.rantala@tk-opisto.fi

Talonen Marjaana

ammattitutkintojen koulutuspäällikkö
0400 597 758
marjaana.talonen@tk-opisto.fi

Salmio Sampo

tietotekniikan opettaja
050 9127 311
sampo.salmio@tk-opisto.fi

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Haaksilahti Tiina

opettaja, kommunikaatio ja viittomakielinen ohjaus
0400 864 881
tiina.haaksilahti@tk-opisto.fi

Haarala Leena

teologisten aineiden opettaja
0400 597 718
leena.haarala@tk-opisto.fi

Harju Tarja

kasvatusaineiden opettaja
050 5916 167
tarja.harju@tk-opisto.fi

Homi Päivi

viittomakielen opettaja
0400 597 781
paivi.homi@tk-opisto.fi

Hämäläinen Tiina

suomi toisena kielenä -opettaja ja äidinkielen ja kirjallisuuden opettaja
040 7104 464
tiina.hamalainen@tk-opisto.fi

Korhonen Mari

varhaiskasvatusaineiden opettaja
0400 597 714
mari.korhonen@tk-opisto.fi

Lehtinen Outi

musiikin opettaja
0400 597 732
outi.lehtinen@tk-opisto.fi

Lintukangas-Karlshöj Tarja

viittomakielen opettaja (yhteydenotot sähköpostitse tai tekstiviestillä)
040 5586 448
tarja.lintukangas-karlshoj@tk-opisto.fi

Spiliotopoulos Ilona

kommunikaatioalan opettaja
040 587 8136
ilona.spiliotopoulos@tk-opisto.fi

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen osaamisala

Talonen Marjaana

ammattitutkintojen koulutuspäällikkö
0400 597 758
marjaana.talonen@tk-opisto.fi

Heikkilä Niina

kasvatusaineiden opettaja
050 5916 169
niina.heikkila@tk-opisto.fi

Seurakunta- ja hautauspalvelualan ammattitutkinto

Ijäs Matti

teologisten aineiden opettaja, oppisopimusvastaava
050 4060 837
matti.ijas@tk-opisto.fi

Web designer -koulutus

Närhi Mika

tietotekniikan opettaja
040 5530 795
mika.narhi@tk-opisto.fi

Kurssit

Stenman Helena

kurssisihteeri
0400 597 787
helena.stenman@tk-opisto.fi

MUU TOIMINTA

Opiskelijahuolto

Toivonen Anna-Maria

kuraattori (suomen kielen linjat, vaps-linjat ja ammattitutkinnot)
040 847 6515
anna-maria.toivonen@tk-opisto.fi

Wecksten Frida

kuraattori (luki-, alpe-, pe-ryhmät, 10-lk ja ammatillinen peruskoulutus)
040 357 6811
frida.wecksten@turku.fi

Rajala Susanna

opintopsykologi
050 5715 663
susanna.rajala@turku.fi

Hautamäki Anna Tiina

terveydenhoitaja (ma-to)
040 749 3083
annatiina.hautamaki@turku.fi

Asuntola-asiat

Louko Katri

asuntolaohjaaja
040 487 5501
katri.louko@tk-opisto.fi

ATK-palvelut

Saunamäki Aleksi

järjestelmäasiantuntija
040 1801 467
aleksi.saunamaki@tk-opisto.fi

Saunamäki Rami

IT-tukihenkilö
040 181 2443
rami.saunamaki@tk-opisto.fi

Ravintola

Kuha Riikka

ravintolapäällikkö
050 9127 312
keittio@tk-opisto.fi

Kiinteistöhuolto ja siivous

Alagic Edina

siivoustyönjohtaja
040 7473 745
siivous@tk-opisto.fi

Kirjasto

Saario Hanna

kirjastonhoitaja
040 7104 478
kirjasto@tk-opisto.fi

Tiedotus ja markkinointi

Peltonen Janne

viestintäsuunnittelija, markkinointivastaava
040 7575 200
janne.peltonen@tk-opisto.fi

Taloustoimisto

Kurki Päivi

toimistosihteeri
040 7104 479
paivi.kurki@tk-opisto.fi

Vihersaari Raija

taloussihteeri
040 7104 480
raija.vihersaari@tk-opisto.fi

Laskut pdf-liitetiedostona: talous@tk-opisto.fi

Y-tunnus (Turun kristillisen opiston säätiö) 0915313-4

Kokoushotelli Linnasmäki

Bianciardi Tiina

myyntineuvottelija
040 7250 635

Andersson Linda

myyntineuvottelija (äitiyslomalla)
0400 279 206

Stenman Helena

kurssisihteeri
0400 597 787